Svinjski roll s korenjem in suhimi slivami

Pripravite vse potrebne sestavine. Slive suše, če je preveč suho - za Sestavine: Navodila

Pripravite vse potrebne sestavine. Slatine se perejo, če je preveč suho - v vreli vodi namakajte 10 minut. Čebulo, narezane na polovice obročkov in pržite do mehkega. Na ponev dodajte velik nariban korenček, premešajte in kuhajte še 5 do 7 minut na srednji vročini. Dodajte kocke na kocke, zmanjšajte toploto in obara približno 8 minut. Medtem ko se zelenjava zamrzne, se bomo ukvarjali z mesom. Vzdolžno rezano 1/3 kosa mesa. Približno 2-3 cm mesa zapusti, tako da se vrezani kos ne pade. Razstavljamo kos mesa, kot je knjiga. Postopek ponovimo s te strani mesa, ki je debelejše (polovice nismo kosili, temveč le tretjino). Meso smo ponovili kot knjigo. Kot rezultat smo rezali velik kos mesa, tako da je postal tanek, a trikrat večji na območju. Lepo nasoljeno in pretežno meso. Slivnice so zdrobljene (vsak približno 4 delov) in dodane ocvrtim zelenjavo. Solim, poper, premešajte. Pečico segrejte na 200 stopinj. Polnjenje iz zelenjave in suhih sliv je enakomerno porazdeljeno po kosu mesa. Pustite približno 1 cm od robov za priročno zavijanje. Previdno jo zaviti v zvitku. Rolo pritrdimo s hrano, tako da med peko ne razpade. V cvrtju ogrejte rastlinsko olje, pri hitrem ognju, pečite naš zvit do zlate rjave barve. Samo nekaj minut. Nekoliko ocvrt valj zavijemo v pražarno. V predgreto pečico postavimo na 200 stopinj in pečemo 45-50 minut. Končano rolo odstranimo iz pečice, odstranimo hrano. Posoda je pripravljena služiti. Bon appetit! :)

Vzdrževanje: 7-9