Posteljno testo za sladke pite

1. Za določen recept je zelo težko določiti natančno količino moke. Glavna referenca Sestavine: Navodila

1. Za določen recept je zelo težko določiti natančno količino moke. Glavna smernica za vas mora biti doslednost testa - ne sme biti zelo debela, hkrati pa opazno zaostajati za steno sklede ali lonca, kjer ga zmešate. 2. Vzemi toplo vodo, premešajte kvas, sladkor, sol, olje in nekje 1,5 skodelice moke (testo mora biti kot debela kisla smetana). Pustite 30 minut na toplem mestu - na primer blizu akumulatorja ali peči. 3. V tem času mora biti testo zelo primerno. Zdaj je čas, da se mu dodamo še tri četrtine kozarec moke, pazljivo premešajte (lahko mešalnik). Iz dobljenega testa so pite zelo dobre. Raztegnite dve tretjini testa v kalupu, napolnite polnjenje (marmelada, jabolka, marmelada, ocvrt gobe ali zelje), na enakomerno porazdelite preostanek testa. Po 25-30 minutah je torta pripravljena. 4. Za pite pripravljamo mehko testo, ki ga je mogoče lepiti - zato dodamo približno pol kozarec moke in ga premešamo na mizo.